Osem krogov odličnosti mogoče ni več osrednja tema med šolskimi zidovi v tem šolskem letu, vendar se jih še vedno trudimo živeti. V želji po tem, da bi izkušnjo šole doživljali kot priložnost za rast in razvoj vseh, ki v njo vstopamo – učencev, učiteljev, staršev in obiskovalcev, se moramo vživeti v trenutek, ga v celoti sprejeti in ne iskati možnosti za pobeg. V prihodnost ali preteklost.

Ravno  v tem je bistvo našega TO JE TO. Da ni pomembno, kaj smo počeli včeraj, niti, kaj bomo počeli jutri. Pomemben je ta trenutek. In vsak dan imamo priložnost, da stvari naredimo drugače. Mnogi od nas prebivajo v preteklosti ali pa sanjarijo o prihodnosti, čeprav lahko živimo edinole SEDAJ, ZDAJ. Mnogo ljudi se celo življenje samo pripravlja na življenje, razglablja o njem in nikoli zares ne živijo.

Prva stvar, ki nas ovira, je strah. Strah hromi in nam poreže krila. Vendar, če se zavedamo, da se vse stvari spreminjajo, ne bomo poskušali nič zadržati. In če nas ni strah umreti, ni ničesar, česar ne bi mogli doseči, je dejal velik kitajski mislec. Na vse kar se nam dogaja, moramo pogledati kot na življenjske lekcije, ne kot na napake.

Ljudje smo nagnjeni k temu, da radi živimo druga življenja. In to ni bilo še nikoli lažje. Gledamo resničnostne šove, telenovele, prebiramo rumene strani in opravljamo druge. Vendar je naš čas omejen in vsak tak trenutek je izgubljen čas, ko bi lahko sledili svoji strasti in počeli karkoli kar bi nas pripeljalo bližje potencialu, ki se skriva v nas. Naj nas ne zaslepi število dni na koledarju, štejejo samo dnevi, ki smo jih zares doživeli, ne samo preživeli.

In pri tem ne govorimo o velikih stvareh. Klišejski stavki kot vse najboljše stvari v življenju so zastonj, nosijo v sebi velike resnice. Čudeže kot so rojstvo dneva, popolnost narave, dotik sonca na koži, objem otroka, smeh ki seže od ušes do ušes, sočen poljub, … lahko doživimo v polnosti ali pa gre bežno mimo nas, ker smo z mislimi drugje.

Pri tem se lahko ogromno naučimo od otrok. Otroci so vedo tukaj in zdaj. Iz danega trenutka poiščejo najboljše zase. Iz veje znajo narediti najboljše igrače in iz trave najmehkejšo odejo. Prepoznati moramo obilje, ki nam ga naš svet ponuja. Prepoznati moramo kvalitete ljudi okoli nas, potenciale, moramo razmišljati izven okvirjev in se zavedati, da imamo škarje in platno za naša življenja v svojih rokah. V vsakem trenutku lahko opustimo kar nas ne osrečuje in naredimo drugače.

In v vsakem trenutku se lahko odločimo, da se bomo naučili nekaj novega…

(Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1)